ODPADY - APELUJEMY O PRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW
SZANOWNI DZIAŁKOWCY! ZARZĄD ROD "GWAREK" WZYWA WSZYSTKICH DZIAŁKOWCÓW DO PRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW ZWIĄZANYCH Z ODPADAMI BIODEGRADOWALNYMI.
Bezmyślność, sobiepaństwo czy może inaczej trzeba nazwać postawy niektórych działkowców. Jak nazwać działanie tych, którzy bez najmniejszych skrupułów i najmniejszego wstydu przed pozostałymi wynoszą swoje śmieci, porzucając je obok pojemników na odpady lub wrzucają je, jak popadnie, do pojemników niezgodnie z ich przeznaczeniem? Zadowoleni, że pozbyli się śmieci ze „swojego królestwa - działki”? Poza swoją działką traktują część wspólną ogrodu jako teren obcy ignorując zasady i prawo, myśląc, że oszukali społeczność ogrodową? Może to zwykłe „rżnięcie głupa” jak mówi młodzież, a może to jednak prawdziwa głupota?
Panowie i panie, którzy śmiecicie, zapamiętajcie, że ostatecznie wystawiacie sobie świadectwo, a my Was za to oceniamy negatywnie i nie lubimy. Opanujcie się, ignorowanie zasad i Wasze rozdęte ego powoduje, że nie darzymy Was szacunkiem i sympatią.
Efekt jest taki, że wszyscy zarówno uczciwi jak i nieuczciwi działkowcy ponoszą konsekwencję bezmyślności tych drugich.
Oto efekt działania działkowców, którzy mają pozostałych w.... ("głębokim poważaniu")
Za usunięcie podobnych „zwałów” śmieci Zarząd ROD otrzymał już rachunek 1200 zł. A za te, jak zostaną usunięte, rachunek pewnie będzie jeszcze większy. Jak Państwo myślą kto za to zapłaci?
PROSIMY I NALEGAMY O PRZESTRZEGANIE ZASAD OBOWIĄZUJĄCYCH KAŻDEGO DZIAŁKOWCA, W TEN SPOSÓB UTRZYMAMY PODSTAWOWY PORZĄDEK . TO CHYBA NIE JEST TRUDNE DO WYKONANIA.
Nie bójmy się zwracać uwagi nieuczciwym działkowcom. Przez ich bezmyślne działanie pieniądze z naszych opłat, zamiast na potrzebne remonty, idą na .... śmieci.