Przestrzeganie przepisów w sprawie odpadów

(01.08.2020)

Drodzy działkowcy!


   Jak bumerang wraca sprawa wyrzucania śmieci do naszych ogrodowych pojemników.  Segregacja dla niektórych to zagadnienie nie do opanowania. Umieszczenie odpadów w odpowiednim pojemniku to zbytni wysiłek intelektualny - lepiej wszystko zmieszać i zostawić worki pod kontenerami.

   Gospodarze sektorów poświęcają czas, segregują odpady, sprzątając mają serdecznie dość odurzających "aromatów" zgniłych owoców, zaparzonej trawy i pogrillowych tacek. Zresztą z tych pozostawionych rzekomych "BIOODPADÓW" trzeba wybrać stare swetry, doniczki, opakowania po opryskach, butelki bezzwrotne i inne ciekawostki.

       Przypominamy o obowiązku posiadania na działce kompostownika, o segregacji i prawidłowym wyrzucaniu odpadów, oraz o tym, że
JAK WIDZICIE PEŁEN KONTENER TO POCZEKAJCIE AŻ ZOSTANIE OPRÓŻNIONY I PRZECHOWAJCIE ODPADY NA DZIAŁCE!!!!!

         O ile "sytuacja śmieciowa" poprawiła się na sektorze V, za co dziękuję działkowcom (choć znów ktoś pod bramą nr 2 wywalił blachę i rury, a pod bramą nr 3 - worki z bioodpadami) to za nic mają sobie nasze prośby i apele działkowcy na sektorze I. Ogólny bałagan, pełno fioletowych i czarnych worków ze zmieszaną zawartością to widok nieszczególnie miły dla oka i nosa. Nawet moja osobista prośba o wstrzymanie się z dorzuceniem do przepełnionego kontenera na bioodpady została zignorowana.

PAMIĘTAJCIE, O PORZĄDEK MUSIMY DBAĆ WSZYSCY, BIOODPADY MOŻNA ZOSTAWIAĆ PRZED KONTENEREM GDY JEST PEŁNY TYLKO I WYŁĄCZNIE W WORKACH BRĄZOWYCH NA BIOODPADY

    Ogrody działkowe to nasze wspólne dobro. Miejsce odpoczynku i relaksu.  Niepotrzebne nam są widoki na góry cuchnących śmieci.

Pamiętajmy, że MZGK nie odbierze odpadów z pojemników jeśli będą źle posegregowane do czasu aż ktoś je prawidłowo posegreguje (tylko kto?).  Takie bezmyślne (lub z rozmysłem) wyrzucanie nieposegregowanych śmieci to czysty wyraz braku szacunku dla innych działkowców.

Mam nadzieję, że po zamontowaniu kamer i wystawieniu kilku rachunków za sprzątanie dla OPORNYCH NA WIEDZĘ, sytuacja wreszcie będzie normalna. 

           Życzę wszystkim w tym ciężkim czasie pandemii spokoju, zdrowia, zadowolenia i relaksu na działce oraz obfitych plonów.

 

                                                                                Maciej Szmydt

                                                                           Prezes Zarządu ROD GWAREK
 
 

              Copyright © 2018 ROD "GWAREK" w Bolesławcu. All Rights Reserved

Strona prowadzona jest amatorsko przez Zarząd ROD, dlatego prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie za występujące braki i niedomagania. Dla oszczędności nie zatrudniamy żadnej profesjonalnej firmy z branży IT. Administrator strony: admin@gwarek.boleslawiec.pl