WODOMIERZE 2023

Stan wodomierzy 2023

 
Szanowni działkowcy, po uchwaleniu stawek opłat na Walnym Zebraniu Działkowców (WZD), kończy się proces naliczania opłat.
 
W dalszym ciągu u wielu działkowców nie udało się dokonać spisu stanu licznika.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującą uchwałą WZD w sprawie wysokości i terminu wnoszenia opłaty za wodę w 2023 roku, w odniesieniu do działek gdzie określenie zużycia wody wg wskazań wodomierzy było niemożliwe (nie okazanie wodomierza do odczytu, wodomierz bez legalizacji lub niesprawny, brak plomby na wodomierzu) zużycie wody będzie określone na podstawie powierzchni działki stosując wzór:
„wielkość zużycia wody w 2022 w m3” = „powierzchnia działki w m2” razy „współczynnik 0,1”.
(czyli przykładowo: jeśli działka ma 300m2 to będzie naliczone zużycie w wysokości 30m3)

 Biorąc pod uwagę, iż na wielu sektorach nie było i w dalszym ciągu nie ma gospodarzy, wyjątkowo w tym roku Zarząd ROD daje możliwość podania aktualnego stanu licznika co umożliwi naliczenie zużycia wody z działki wg. wskazania licznika. Co w zakresie należy zrobić:
  1. Wykonać zdjęcie (lub kilka zdjęć) tak tak aby można było odczytać stan licznika, nr wodomierza oraz aby było widać, że licznik jest oplombowany.
  2. Następnie proszę przesłać te zdjęcie(zdjęcia) na ten adres: admin@gwarek.boleslawiec.pl
  3. Termin przesyłania zdjęć do 22 maja 2023 r.

Jeśli informacja ze zdjęć będzie budziła wątpliwości będzie nawiązywany kontakt indywidualnie w celu wyjaśnienia wątpliwości.

Poniżej przedstawiam wykaz działek na których nie odczytano wodomierza (lub odczytano wskazanie nowego wodomierza bez informacji o jego wymianie - brak danych o terminie wymiany i numerze wodomierza).

Z poważaniem,
Członek Zarządu ROD GWAREK
Administrator strony ROD GWAREK
Mirosław FRIEDEK

 

 

              Copyright © 2018 ROD "GWAREK" w Bolesławcu. All Rights Reserved

Strona prowadzona jest amatorsko przez Zarząd ROD, dlatego prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie za występujące braki i niedomagania. Dla oszczędności nie zatrudniamy żadnej profesjonalnej firmy z branży IT. Administrator strony: admin@gwarek.boleslawiec.pl