Dzień Działkowca 2019

     Dnia 28 września 2019 roku Zarząd ROD GWAREK zorganizował festyn z okazji Dnia Działkowca.


Pomysł festynu narodził się latem wraz z ideą przeprowadzenia konkursu na „najładniejszą działkę”. Przez kilka tygodni trwały gorączkowe przygotowywania do imprezy, niestety Zarząd pracował w minimalistycznym gronie, ponieważ był to sezon urlopowy i na „polu bitwy” zostały tylko cztery osoby, ale daliśmy radę !!!


     W dniu imprezy ok. godziny 15:00 zaczęli przybywać zaproszeni goście, swoją obecnością zaszczycił działkowców Zastępca Prezydenta Bolesławca Pan Kornel Filipowicz, oraz grzecznościowo Prezes Okręgowego Zarządu ROD.

Festyn rozpoczął się częścią oficjalną, w której Prezes Zarządu ROD GWAREK Pani Hanna Tarnowska, serdecznie przywitała wszystkich gości, a następnie odczytała podziękowanie dla działkowców za ich codzienny trud, który wkładają w uprawę i upiększanie swoich ogródków, oraz za przyczynianie się do utrzymania czystości powietrza.

/treść przemówienia pod tym linkiem/
Następnie Wiceprezydent Bolesławca Pan Kornel FILIPOWICZ, również pochwalił działkowców za wkład pro-ekologiczny jaki wnoszą codziennie w życie tego miasta, za trud i za idee, które przyświecają każdemu działkowcowi pozostającemu blisko natury. Gratulował wytrwałości w działaniach, podkreślił ponadczasowe znaczenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych! DZIĘKUJEMY!
     W dalszej części oficjalnej głos zabrał Prezes Okręgowego Zarządu Pan Antoni MOLKA, który to w pierwszych słowach skrytykował Prezesa ROD GWAREK, a następnie skrytykował działkowców ROD GWAREK, po czym zaczął wychwalać inny ogród. Na zakończenie odczytał list od Honorowej Prezes Okręgu PZD w Legnicy Pani Elżbiety DZIEDZIC. Na tym Prezes Okręgowego Zarządu zakończył swoje wystąpienie oraz uczestnictwo w imprezie.

/treść listu od Honorowej Prezes Okręgu PZD w Legnicy - pod tym linkiem/


W dalszej części Wiceprezes Zarządu ROD GWAREK Pan Maciej SZMYDT odczytał listę osób wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie na „Najładniejszą Działkę” w 2019 roku.

Następnie Pani Prezes i Wiceprezes zaprosili wszystkich do wspólnego biesiadowania i zabawy!!!

Stoły były pięknie udekorowane cukiniowymi ślimakami oraz stroikami i kwiatami, a wieczorem nastrój tworzyły zapalone świece.

Na początek podano przepyszną zupę gulaszową, a następnie każdy mógł próbować takich rarytasów jak smalczyk, kiełbaska, golonka, karczek pieczony. Dla łasuchów były różnego rodzaju słodkie, pyszne ciasta oraz aromatyczna kawa. Ponadto dla poprawy humoru (☺) było serwowane piwo. Dla każdego coś dobrego !!!


Przy dźwiękach skocznej muzyki zaczęło się wspólne biesiadowanie i tańce do wieczora !!!


W chwilach przerwy, organizowane były konkursy m.in. na Honorowego Prezesa czyli bezpardonowa walka o stołek, śmiechu i radości było przy tym wiele, albo instrukcja posługiwania się długopisem... Należało uwiązanym z tyłu do szlufki długopisem trafić do butelki, nie było to łatwe zadanie, wszyscy świetnie się bawili.

Oprócz tego dzięki naszym hojnym sponsorom mogliśmy zorganizować loterię, w której każdy los wygrywał!!! Każdy uczestnik otrzymał nagrodę.


Wszyscy świetnie się bawili, a uczestnicy dziękowali i deklarowali pomoc i uczestnictwo w zabawie w przyszłym roku !!!
Po zakończeniu imprezy, Zarząd przystąpił do wielkiego sprzątania w miłym nastroju.


SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

DLA NASZYCH SPONSORÓW
za udzielone wsparcie imprezy działkowców,
/lista sponsorów pod tym linkiem/


ORAZ
DLA HANI, JOLI, DANIELA, MACIEJA i MARIOLI,
za zaangażowanie i pracę w organizacji imprezy!Jeśli ktoś posiada ciekawe zdjęcia z tej imprezy i chciałby podzielić się nimi  z pozostałymi działkowcami, proszę przesłać je na adres administratora strony (admin@gwarek.boleslawiec.pl). Wtedy zamieścimy je w naszej galerii.

Z poważaniem,
ADMIN M.F.

              Copyright © 2018 ROD "GWAREK" w Bolesławcu. All Rights Reserved

Strona prowadzona jest amatorsko przez Zarząd ROD, dlatego prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie za występujące braki i niedomagania. Dla oszczędności nie zatrudniamy żadnej profesjonalnej firmy z branży IT. Administrator strony: admin@gwarek.boleslawiec.pl